Запитання-відповіді про інфрачервоні обігрівачі УДЕН

1. Чому Ми пропонуємо та встановлюємо електричні системи опалення?
2. Що особливого в інфрачервоному опаленні?
3. Чим енергозберігаюче інфрачервоне опалення відрізняється від автономного газового опалення?
4. Де встановлюють інфрачервоне опалення UDEN-S ®?
5. Чи можна використовувати автономне електроопалення UDEN-S ® як основну систему обігріву?
6. Де і як правильно розмістити нагрівальні панелі UDEN?
7. Як розрахувати потужність системи опалення UDEN-S ® для мого приміщення?
8. До якої температури нагріваються інфрачервоні обігрівачі UDEN-S?
9. Панелі Уден-500, 700 сушать повітря?
10. Чи небезпечні ІЧ (інфрачервоні) обігрівачі для здоров'я людини?
11. Продукція під торговою маркою UDEN-S ® сертифікована?
12. Для чого потрібен терморегулятор?
13. Можливо використовувати один регулятор на 2 кімнати?
14. Чому обігрівачі УДЕН продаються без терморегулятора, якщо він необхідний?
15. Яка довжина проводу живлення інфрачервоних обігрівачів Уден Універсал?
16. Що входить в комплект теплих панелей УДЕН при покупці?
17. Чи можна встановити систему опалення UDEN-S самостійно?
18. Провід якого січення повинен використовуватися при монтажі панелей?
19. Чи можна встановлювати систему опалення UDEN-S, якщо нестабільна напруга живлення?
20. Чи витримає проводка квартири якщо до неї підключити електроопалення?
21. Якщо я живу в іншому місті, як мені отримати обігрівачі?
22. Чи можна залишати систему індивідуального опалення UDEN-S без нагляду?
23. Який термін експлуатації системи опалення UDEN-S?
24. Скільки електроенергії споживає система електроопалення UDEN-S протягом доби / місяця / сезону?
25. Чи потрібно встановлювати трьохтарифний лічильник для електроопалення?
26. Як можна економити з електричним опаленням?
27. Влада забороняє відрізатись від центрального опалення, що робити?

1. Чому Ми пропонуємо та встановлюємо електричні системи опалення?

Із 2005 року ми встановлюємо електричні системи опалення. Всі наші офісні приміщення опалюються електрикою. Звичайно, існують інші системи опалення кожна з них має свої переваги і недоліки, але ми віддали перевагу саме електричному опаленню.

Чому Ми обрали електричне опалення:

 • Україна є потужним виробником електроенергії. Наша країна експортує електроенергію в інші країни, а газ — імпортуємо, тому вартість газу буде більшою від вартості електроенергії, а звідси і більші витрати на опалення. А ще ми, ми не використовуємо весь потенціал наших електростанцій, і оскільки на електростанціях є запас потужності доцільно розвивати напрямок електроопалення.
 • Весь світ намагається якомога швидше перейти на відновлювані джерела електричної енергії. У розвинених країнах, таких як Канада, Сполучені Штати Америки, країни Західної Європи, електроопалення — найпопулярніший вид опалення як найбільш економний, безпечний та комфортний.
 • Наша держава проводить стратегію розвитку електроенергетики. У березні 2006 року Кабінет Міністрів схвалив Енергетичну стратегію України до 2030 року, в основі якої - розвиток електроенергетики. А органи влади на всіх рівнях та у всіх регіонах все частіше розглядають можливість переведення населених пунктів на електроопалення, як економний та автономний вид опалення.
 • Що стосується ціни, то автономне електроопалення на основі ІЧ обігрівачів UDEN-S значно економніше інших систем обігріву як в капітальних (вартість обладнання та встановлення), так і в експлуатаційних (оплата за опалення) навіть з урахуванням подорожчання електроенергії. Адже темпи збільшення ціни на газ значно перевищують темпи збільшення ціни на електроенергію.


2. Що особливого в інфрачервоному опаленні?

Інфрачервоні обігрівачі суттєво відрізняються від інших обігрівачів (конвекційних, масляних радіаторів, теплових завіс, тепловентиляторів) за своїми характеристиками, призначенням та цінами.

Давайте порівняємо електричну систему опалення на основі довгохвильових обігрівачів УДЕН-С (UDEN-S) і будь-яку іншу систему, що працює за принципом конвекції (з використанням котлів чи конвекторів).

Конвекційна система обігріває приміщення за допомогою повітря, який є посередником у передачі тепла (як і вода, якщо стоять батареї / радіатори). Холодне повітря, нагріваючись, піднімається з нижньої частини приміщення вгору і, остиваючи, знову спускається вниз. Таким чином, повітря циркулює по приміщенню і виконує функцію носія тепла, від якого згодом нагріваються стіни, предмети, люди. При такому опаленні тепле повітря скупчується під стелею, а холодне повітря - у нижній частині (в районі ніг), при цьому стіни і предмети в приміщенні мають нижчу температуру, ніж циркуляційне повітря. Це не комфортно і не економно.

Принцип роботи електричної системи обігріву UDEN-S ® протилежний. Схоже до сонця, каміна чи грубки променеве тепло обігрівачів UDEN (100, 150, 200, 500 та 700) безпосередньо прогріває людину, стіни та предмети в приміщенні, а потім вже, як наслідок, прогрівається повітря. Таким чином зникають такі проблеми, як холодні стіни або сирі кути.

У таких умовах людина почуває себе набагато комфортніше. Причому комфортною вважатиметься температура на 3-4 градуси нижча, ніж при конвекційному опаленні. Це дуже важливий фактор, оскільки зниження температури в приміщенні на 1 градус приносить економію енергоносія на 5-7%.

Також цей спосіб передачі тепла відіграє важливу роль у визначенні потужності опалення. В результаті, на відміну від конвекційних систем, де для обігріву на 10 м2 береться від 1 кВт енергії, ми беремо від 0,5 кВт, що вже в 2 рази менше (для квартири, яка знаходиться в середніх поверхах та має хорошу теплоізоляцію). А при правильних розрахунках система інфрачервоного опалення буде працювати 5-7 годин на добу.

Інфрачервоні обігрівачі UDEN-S:

 • не висушують повітря;
 • не виділяють продуктів горіння;
 • не виділяють водяної пари;
 • не створюють протягів і циркуляції пилу;
 • у кожній кімнаті встановлюється індивідуальна температура, яка потрібна саме Вам;
 • система автоматизована, її можна надовго залишати без нагляду.

На сьогоднішній день інфрачервоне опалення UDEN - це єдина система опалення, яка відповідає всім вимогам людини, вона: зручна, доступна, економна та надійна.

3. Чим енергозберігаюче інфрачервоне опалення відрізняється від автономного газового опалення?

Енергозберігаюче інфрачервоне опалення UDEN-S - це система опалення, в якій немає котлів, труб чи рідини. Вона не вимагає каналів вентиляції, робіт з обслуговування, оформлення дорогої технічної документації. Монтаж теплих панелей та теплого плінтусу UDEN-S ® максимально оберігає Ваші оселі від руйнувань і серйозних ушкоджень ремонту, оскільки проводиться без газозварювальних робіт.

Крім того, променеве тепло обігрівачів УДЕН має зовсім іншу природу і набагато успішніше автономного газового опалення справляється із завданням обігріву будь-яких приміщень.

Проаналізуємо відмінності цих двох систем з фінансової сторони.
Вартість газу та електроенергії постійно зростає. Але очевидно одне - подорожчання газу буде більшим, ніж електроенергії. Доказом є оприлюднені прогнози Міністерства житлово-комунального господарства на 2007 - 2032 рр.. Очевидно і те, що зросте вартість послуг центрального опалення. Оплата ж за використання автономного газового опалення та системи інфрачервоного електроопалення UDEN-S ® сьогодні практично однакова.

Для порівняння візьмемо двокімнатну квартиру площею 50 м2.
Порівняємо кошти, витрачені на встановлення автономної газової системи і електричного енергозберігаючого опалення UDEN-S ®, а також витрати на експлуатацію цих двох систем з урахуванням використання бойлера для гарячої води у випадку з електричною опалювальною системою.

Автономне газове опалення Електроопалення UDEN-S ® Різниця
Встановлення в грн. 17000 9000 8000
Експлуатація в міс. / грн. 140 200 60
Експлуатація за сезон / грн. 840 1200 360

Отже, Ви за 9 000 грн. встановили електроопалення UDEN-S ®, заощадивши при цьому (у порівнянні з встановленням газового) 8 000 грн. Якщо врахувати, що за 6 місяців опалювального сезону різниця в оплаті за газове й електричне опалення становить 360 грн., заощаджені на встановленні електричної опалювальної системи гроші дозволять протягом наступних 22 років оплачувати електричний обігрів приміщення (8000/360). І це при існуючих на сьогоднішній день тарифах на газ та електроенергію.

Таким чином міф про вигідне газове опалення дещо тьмяніє у світлі реальних розрахунків. Вагомим аргументом на користь електроопалення є також і питання безпеки, комфорту, екологічності. Опалювальні променеві системи на основі теплих панелей Уден не тільки успішно вирішують проблему холодних стін і сирих кутів, але й не пересушують повітря, створюючи більш комфортні умови в порівнянні з будь-якою конвекційною системою опалення (в тому числі і газової).

4. Де встановлюють інфрачервоне опалення UDEN-S ®?

ІЧ обігрівачі UDEN-S ® універсальні і призначені для опалення об'єктів найрізноманітнішого призначення, а ще вони схвалені МОЗ України для встановлення в дошкільних, шкільних, лікувальних установах. Кліматична техніка УДЕН-С ідеально підходять для обігріву приміщень, де людина перебуває тривалий час.

Інфрачервоне опалення УДЕН встановлюють для обігріву квартири, приватні будинки, котеджі, дачі, офіси, торгові та виставкові павільйони, виробничі приміщення, розважальні центри, автовокзали, залізничні вокзали, спортивні та медичні заклади, дитячі садки, банки, кафе, ресторани, супер-маркети, більярдні клуби, магазини, гаражі, АЗС, СТО, склади, цехи, релігійні установи, сауни, басейни.

5. Чи можна використовувати автономне електроопалення UDEN-S ® як основну систему обігріву?

Автономне електроопалення UDEN-S ® можна використовувати як основну та додаткову систему обігріву. Головне правильно розрахувати тепловтрати приміщення та потужність системи електроопалення UDEN-S. Розрахунок опалення проводиться для кожного приміщення окремо. При необхідності Ви можете замовити безкоштовний розрахунок заповнивши опитувальний лист або звернувшись до нас в офіс (Контакти) із планом приміщення.

6. Де і як правильно розмістити нагрівальні панелі UDEN?

Якщо Ви вирішили провести монтаж системи опалення своїми руками наступна інформація саме для Вас.

Нагрівальні панелі UDEN-S ® встановлюються:

 • Теплий плінтус  Уден-100, 150, 200 — кріпляться над існуючим плінтусом або замість нього по зовнішній, як правило, холодній стіні або по периметру приміщення;
 • Настінні теплі панелі  Уден-500, 700 — рекомендуємо встановлювати під вікнами або на холодній стіні;
 • Стельові панелі Уден-500П — монтуються безпосередньо до стелі на спеціальні кронштейни чи ланцюги або в профіль «армстронг»;
 • Дизайнерські панелі - розміщуються під вікнами, на холодній стіні або в будь-якому іншому місці приміщення, доповнюючи та прикрашаючи існуючий інтер'єр.

Більше інформації можна отримати, перейшовши на сторінку «Каталог обігрівачів».

7. Як розрахувати потужність системи опалення UDEN-S ® для мого приміщення?

Розрахунок потужності системи опалення (необхідної кількості обігрівачів UDEN-S) грунтується на тепловтратах приміщення.

Потужність системи UDEN-S орієнтовно підбирається виходячи з 0,5 — 1 кВт на 10 м2 площі при висоті стелі 2,5 м і хорошій теплоізоляції приміщення.

Для отримання більш точних даних необхідний виїзд фахівця на об'єкт для замірів. Виїзд на заміри в межах Івано-Франківська ми здійснюємо безкоштовно.

Також, необхідні розрахунки ми здійснюємо і за планами приміщення, які Ви можете надіслати нам факсом, звичайною поштою або електронною поштою (Контакти). Разом з планом приміщення обов'язково відправте заповнений опитувальний лист UDEN.
Технічні характеристики кожної моделі є на сторінці «Каталог обігрівачів».

8. До якої температури нагріваються інфрачервоні обігрівачі UDEN-S?

Температура поверхні настінних панелей, дизайнерських панелей і «теплого плінтуса» становить 80 ± 5 ºС, а стельових панелей під профіль “армстронг” 90 ± 5 ºС.
Технічні характеристиками панелей UDEN-S ® - «Каталог обігрівачів».

9. Панелі Уден-500, 700 сушать повітря?

Температура на поверхні панелей 80 ± 5 ºС і відповідає санітарним вимогам і ГОСТ, вона не перевищує допустимих меж, коли відбувається спалювання органічних частинок в повітрі, тому панелі УДЕН-С НЕ СУШАТЬ повітря.

Крім того, Ви отримуєте тепло за рахунок довгохвильових інфрачервоних хвиль, для яких повітря практично не відчутне, вони рухаються від нагрівача до людини.

Опалювальні прилади UDEN-S ® виготовлено виключно з екологічно чистих природних матеріалів, воно не виділяє продуктів горіння і водяної пари, не створює в приміщенні протягів і циркуляції пилу, усуває вогкість і цвіль.

10. Чи небезпечні ІЧ (інфрачервоні) обігрівачі для здоров'я людини?

Обігрівачі UDEN-S ® схвалені МОЗ України для встановлення в дошкільних, шкільних, лікувальних установах та ідеально підходять для обігріву приміщень, де людина перебуває тривалий час.

Довгохвильове низькотемпературне променеве тепло абсолютно нешкідливе, довжина хвилі наближена до випромінювання людського тіла, тому тепло сприймається легко і комфортно.

Опалювальна техніка виготовлена з екологічно чистих матеріалів, вона не висушує повітря, не виділяє продуктів горіння і водяної пари, не створює в приміщенні протягів і циркуляції пилу, усуває вогкість і цвіль.


11. Продукція під торговою маркою UDEN-S ® сертифікована?

Вся продукція UDEN-S ® сертифікована. Із сертифікатами Ви можете ознайомитись "клікнувши" «Сертифікати» або завітавши в офіс компанії: м.Івано-Франківськ, вул.Чорновола, 99.

12. Для чого потрібен терморегулятор?

Використання програмованих (більш економниі) чи механічних терморегуляторів дозволяє автоматично вказувати і підтримувати необхідну температуру в кожній кімнаті будинку протягом всього опалювального сезону. Терморегулятори дозволяють автоматизувати роботу всієї системи опалення або окремих її елементів, тому не потрібен обслуговуючий персонал. Це дуже зручно, коли потрібно знизити температуру при тривалій відсутності людей в приміщенні.

При правильних розрахунках потужності системи опалення терморегулятор допомагає забезпечувати тривалість роботи опалення не більше 5-7 годин на добу, за рахунок чого досягається значна економія електроенергії.

13. Можливо використовувати один регулятор на 2 кімнати?

Теоретично можливе використання одиного терморегулятора на 2 кімнати, але такий варіант ми використовуємо дуже рідко, оскільки терморегулятор реагує на температуру повітря саме того приміщення, в якому він знаходиться. Використання одиного регулятора на 2 кімнати можливо при умові, що 2 кімнати є абсолюно однаковими, як за площею так і за тепловтратами. Якщо ці умови не виконуються ми радимо використовувати 1 терморегулятор для 1 приміщення, щоб запобігти некоректному обігріву кімнат.

14. Чому обігрівачі УДЕН продаються без терморегулятора, якщо він необхідний?

Обігрівачі УДЕН і терморегулятор - це різні пристрої, які виконують різні завдання. На 1 кімнату потрібен один терморегулятор, при тому, що панелей може бути декілька. Тому, кількість терморегуляторів визначається тільки кількістю кімнат, а кількість панелей тепловтратами приміщення.

Наші фахівці не рекомендують використання обігрівачів з вбудованими терморегуляторами. Тому, що терморегулятор, вбудований в обігрівач, показує не температуру повітря в приміщенні, а температуру повітря на поверхні обігрівача, а це зовсім різні показники.

Ми пропонуємо настінні і дизайнерські панелі з кабелем живлення і вилкою (моделі «універсал»), які підключаються в розетку через компактний терморегулятор ТР-06.
Терморегулятор ТР-06, так само, як і терморегулятор стаціонарної системи, реагує на температуру повітря в приміщенні і здатний ефективно керувати роботою опалювальної техніки. Як правило, до кожної панелі «універсал» встановлюється один такий терморегулятор.

15. Яка довжина проводу живлення інфрачервоних обігрівачів Уден Універсал?

Довжина проводу живлення обігрівачів Уден Універсал складає 2 метри.

16. Що входить в комплект теплих панелей УДЕН при покупці?

У комплект поставки кожного обігрівача UDEN-S ® входить:

 • обігрівач;
 • елементи кріплення;
 • інструкція з експлуатації та гарантія.


17. Чи можна встановити систему опалення UDEN-S самостійно?

Змонтувати систему опалення UDEN-S можна самостійно. Система опалення UDEN-S ® проста в установці, монтаж можна виконати самостійно, враховуючи наші рекомендації в розрахунку потужності необхідного обладнання.

Щоб отримати найкращий результат, перед встановленням системи опалення UDEN-S ми рекомендуємо уважно ознайомитися з технічним паспортом і прочитати Правила експлуатації.

Однак, як показує практика, завжди краще звернутися до спеціалізованої фірми, яка не тільки зробить професійний та якісний монтаж панелей, а й дасть гарантію на свою роботу.


18. Провід якого січення повинен використовуватися при монтажі панелей?

При монтажі панелей рекомендуємо використовувати трижильний мідний дріт марок ПВС, ШВВП перетином від 2,5 до 4,0 мм2.
Вибір перерізу залежить від того, яка кількість панелей і якої потужності приєднані до даного кабелю. Під час монтажу системи опалення рекомендуємо використовувати окрему проводку заживленну від щита управління.

19. Чи можна встановлювати систему опалення UDEN-S, якщо нестабільна напруга живлення?

Інфрачервоні обігрівачі UDEN-S ® досить лояльні до перепадів напруги, але такі перепади напруги живлення впливають на ефективність роботи системи.

Якщо напруга занадто низька - система опалення, щоб обігріти приміщення, буде довше працювати.

Якщо напруга занадто висока - поверхня панелі буде нагріватися до вищої температури.

Жоден із варіантів не є правильним, тому щоб уникнути цієї проблеми ми просимо повідомляти нас. У кожному випадку наші фахівці дадуть відповідні рекомендації.

20. Чи витримає проводка квартири якщо до неї підключити електроопалення?

При монтажі електроопалення ми не радимо використовувати внутрішньоквартирну проводку. Вся система електроопалення живиться окремим кабелем відповідного перерізу і підключається безпосередньо до приладу обліку. Це гарантує безпечну роботу обігрівача протягом всього часу експлуатації.

21. Якщо я живу в іншому місті, як мені отримати обігрівачі?

Ми здійснюємо поставку обігрівачів по всій території України. Замовлення відправляємо зручним для Вас перевізником (Автолюкс, САТ, Делівері, Нова пошта, Нічний експрес, Ваш час, Інтайм, Гюнсел), а дату і час отримання вантажу Вам повідомить менеджер компанії, з яким Ви працюєте. Детальніше - Оплата і доставка.

22. Чи можна залишати систему індивідуального опалення UDEN-S без нагляду?

Система індивідуального електроопалення UDEN-S повністю автоматизована і безпечна, оскільки система контролюється механічним або програмованим терморегулятором. Вона не вимагає догляду, оскільки у конструкції інфрачервоних обігрівачів немає теплоносія, який може витекти чи замерзнути при відключенні електроенергії.

Якщо припинилась подача електроенергії, а через деякий час живлення системи індивідуального опалення відновилось опалювальна техніка продовжує працювати в заданому раніше режимі.

23. Який термін експлуатації системи опалення UDEN-S?

Гарантія від компанії-виробника на весь модельний ряд електрообігрівачів UDEN-S (теплий плінтус, стельові, настінні та дизайн-панелі) - 5 років з моменту покупки або установки системи електрообігріву.

Ресурс безперервної експлуатації обігрівачів УДЕН-С (100, 150, 200, 500, 500-П, 700) - 25 років.

24. Скільки електроенергії споживає система електроопалення UDEN-S протягом доби / місяця / сезону?

Протягом опалювального сезону (6 місяців) при правильних теплових розрахунках система обігріву працює в середньому 5 - 7 годин на добу. Для того, щоб визначити споживання електроенергії за місяць, необхідно потужність Вашої системи електроопалення помножити на кількість годин її роботи та 30 (кількість днів у місяці).

Для прикладу, проведемо приблизний розрахунок системи опалення двокімнатної квартиру з площею 48,25 м2, обсягом 125,45 м3 (висота 2,6 м). Розрахункова потужність складає 0,06 кВт на 1 м2, отримуємо потужність системи опалення квартири 3 кВт.

Потужність 3 кВт - не випадкова цифра, це потужність, з якою система обігріву при температурі до -22 ºC на вулиці, і при +20 ºC в приміщенні, напрузі в мережі 220V в добу буде працювати 5 - 7 годин.

Порахуємо споживання електроенергії для цієї квартири:

3 кВт × 5 (годин) × 30 (днів) = 450 кВт / міс - середнє споживання електроенергії системою UDEN-S ® в місяць на цьому об'єкті.
450 кВт / міс × 6 міс = 2700 кВт — середнє споживання електроенергії системою UDEN-S протягом опалювального сезону (6-ть місяців)

Для отримання більш точних цифр необхідно провести обстеження об'єкта та тепловий розрахунок.

 


25. Чи потрібно встановлювати трьохтарифний лічильник для електроопалення?

Перед монтажем електроопалення вимоги щодо встановлення трьохтарифного лічильника немає.

Останнім часом трьохтарифні лічильники стали популярні, оскільки з їх допомогою можна економити електроенергію, хоча вони мають свої плюси і мінуси. Не варто забувати, що з такими лічильниками оплата за спожиту електроенергію залежить від часу доби.

У години максимального навантаження на електромережі оплата проводиться за т.зв. «Пікового» 1,5 тарифу, в нічні години - по 0,4 тарифу, в решту часу доби - за існуючим на даний момент стандартним тарифом.

Час дії тарифу
Назва тарифу
Коефіцієнт
7:00 - 8:00 Стандартний тариф 1,0
8:00 - 11:00 Піковий тариф 1,5
11:00 - 20:00 Стандартний тариф 1,0
20:00 - 22:00 Піковий тариф 1,5
22:00 - 23:00 Стандартний тариф 1,0
23:00 - 7:00 Нічний тариф 0,4

Економія коштів можлива, якщо мінімально використовувати електроенергію в «пікові» години і максимально - вночі.

Мінус у тому, що «піковий» тариф припадає на час, коли люди прокидаються і включають електроприлади, а також коли всі повертаються додому і знову включають електроплити, чайники, кондиціонери, телевізори, пральні машини, посудомийні машини, комп'ютери.
Для того, щоб контролювати час "пікового" тарифу ми рекомендуємо встановлювати програмований терморегулятор, який буде відключати систему електроопалення в час пікового тарифу, коли електроенергія найдорожча.

Вартість установки трехтарифного лічильника вище, ніж звичайних моделей і недоцільна для об'єктів з невеликим споживанням електроенергії (менше 500 кВт / годин). В інших випадках раціональне використання трьохтарифного лічильника дозволить окупити його встановлення за 1,5 - 2 роки.

26. Як можна економити з електричним опаленням?

3 способи економії електроенергії на електроопаленні:

1. Для економії електроенергії потрібно утеплити свій будинок (приміщення). Для економії при використанні будь-якої системи опалення потрібно зменшити тепловтрати приміщення (стіни, даху, фасаду, вікон, підлоги). Енергозбереженням потрібно займатися постійно. Правильне утеплення дає можливість знизити оплату за опалення, зробити будь-яке приміщення більш комфортним і затишним. Ми рекомендуємо утеплювати приміщення в теплий період року.

2. По-друге, рекомендуємо встановити трьохтарифний (трьохзонний) лічильник. Дане питання детально висвітлене в попередньому запитанні.

3. Рекомендуємо встановити програмований 24/7 терморегулятор. За допомогою цього термостату система електроопалення включається тільки в потрібний Вам час або через необхідні інтервали часу. Програматори комбінують з дво-і трехтарифного лічильниками. Поставивши терморегулятор (реле часу), Ви самі визначаєте режим та час роботи системи обігріву.

27. Влада забороняє відрізатись від центрального опалення, що робити?

Це запитання задається найчастіше мешканцями квартир. Постараємося відповісти на це запитання якомога лаконічніше.

Пунктами 2 і 25 «Правил надання населенню послуг центрального опалення, водо-, теплопостачання та водовідведення ...», затверджених Постановою Кабінету Міністрів Україна № 630 від 21.07.2005 р., передбачено право споживача відмовитися від отримання послуг центрального опалення (ЦО) та гарячого водопостачання (ГВП) у порядку, затвердженому органом центральної виконавчої влади з питань ЖКГ. Споживач має право розірвати договір і вимагати відключення від відповідних мереж. У такому випадку він просто виконує ряд необхідних заходів, щоб втручання в робочу систему опалення та водопостачання будинку не зашкодило іншим його мешканцям.

Все це описано в «Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», затвердженому Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 р.
Наказом № 169 від 06.11.2007 цього ж органу до наказу № 4 були внесені зміни, з яких випливає, що відключення від системи ЦО і ГВП здійснюється лише за умови відключення всього будинку. Тобто запровадилась заборона на відключення окремих квартир.

Все це суперечить вимогам п. 1 ст. 321 Цивільного кодексу України, оскільки обмежує права власника квартири та його конституційне право розпоряджатися своїм майном. Більше того, ця заборона ставить людину в залежність від власників інших квартир будинку, які не хочуть або не мають можливості відключитися від ЦО. Це, знову-таки, грубо порушує права і свободи громадян, гарантовані Конституцією України.

На даний момент таке відключення теоретично можливо, для цього потрібно взяти дозвіл на відключення в міжвідомчій комісії, створеній органами місцевої влади. Наскільки нам відомо, в деяких містах їх видають практично безперешкодно.

Отже, можна погоджуватися з відмовою або витратити час на залагодження ситуації в судовому порядку. Можна робити це самостійно, але зараз вже досить багато фірм та юристів які займаються подібними справами.

Єдиний державний реєстр судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.