Терморегулятори

Терморегулятор Terneo Терморегулятори Auraton Термостат SeitronТерморегулятор cewalТерморегулятори для теплої підлоги ЕксонТермостати PerryТерморегулятор ImitТермостаты Fantini Cosmi

Терморегулятор - запірно-регулююча арматура автоматичного регулювання опалювального або охолоджуючого устаткування. Підтримує температуру на рівні, заданому споживачем. Використовуються в установках штучного клімату, в охолоджуючих і морозильних установках, в системах обігріву приміщень, в тепличному господарстві.

Види терморегуляторів:

1. Механічні терморегулятори

До механічних терморегуляторам можна віднести капілярні, принцип дії яких заснований на розширенні рідини в температурному датчику і в капілярної трубці. Рідина тисне на мембрану, встановлену в терморегуляторі, що призводить до розмикання контакту в електроланцюзі. Капілярні терморегулятори енергонезалежні. Їх використовують у тепловентиляторах і системах кондиціонування.

Іншим прикладом може служити біметалічний терморегулятор, в якому біметалічний диск при досягненні певної температури вигинається і через важіль розмикає контакт електричного кола. Для приведення терморегулятора в початковий стан необхідно натиснути кнопку ручного скидання. Такі терморегулятори використовуються для захисту обладнання від перегріву.

2. Програмовані електронні терморегулятори

Терморегулятори різняться:

  1. Залежно від конструкції розрізняють: електромеханічні (що використовують принцип роботи біметалічної пластини) та електронні терморегулятори, що характеризуються підвищеною точністю регулювання.
  2. З контролю температури: повітряний, підлоговий, комбінований спосіб контролю;
  3. За функціональними можливостями: прості, програмовані, двозонні.
  4. За способом монтажу (встановлення) - накладні і врізні.

Принцип роботи терморегулятора

Терморегулятор володіє вбудованим або виносним термодатчиком, який встановлюється у вільній від прямого впливу опалювальних приладів зоні і постачає терморегулятор інформацією про температуру повітря в зоні розташування самого термодатчика. На основі цих даних терморегулятор управляє опалювальними приладами в приміщенні.

Рекомендується встановлювати терморегулятори в тому ж приміщенні, де встановлені нагрівальні пристрої, крім приміщень з підвищеною вологістю), і розташовувати їх у зручному місці на стіні на висоті близько 1,5 м.