Що таке: опалення, інфрачервоне випромінювання, довгохвильовий обігрівач?

Опалення

Опалення - штучний обігрів приміщень в холодний період року з метою відшкодування у них тепловтрат і підтримки на заданому рівні температури, що відповідає умовам теплового комфорту, а також вимогам замовника.

Дані взято з вільної енциклопедії Вікіпедія - Опалення

Інфрачервоне випромінювання

Інфрачерво́не випромі́нювання (від лат. infra — нижче) — оптичне випромінювання з довжиною хвилі більшою, ніж у видимого випромінювання, що відповідає довжині хвилі, більшій від приблизно 750 нм.

Людське око не бачить інфрачервоного випромінювання, органи чуття деяких інших тварин, наприклад, змій та кажанів, сприймають інфрачервоне випромінювання, що допомагає їм добре орієнтуватися в темряві.

Інфрачервоні промені випромінюються всіма тілами, що мають температуру вищу за абсолютний нуль, максимум інтенсивності випромінювання залежить від температури. При підвищенні температури максимум зміщується в бік коротших хвиль, тобто в напрямку видимого діапазону. У зв'язку із залежністю спектру та інтенсивності інфрачервоного випромінювання від температури його часто називають тепловим випромінюванням.

Приблизно 52 % загальної інтенсивності випромінювання Сонця над поверхнею моря в сонячний день припадає на інфра-червоний діапазон.

Дані взято з вільної енциклопедії Вікіпедія - Інфрачервоне випромінювання

Довгохвильовий обігрівач

Довгохвильовий обігрівач - (англ. far infrared heater) панельний інфрачервоний обігрівач, випромінюючий довгі інфрачервоні хвилі, використовується в опаленні з 1967 р. в Європі. Країна винахідник Швеція.

Принцип дії

Поширення теплових променів з довжиною хвилі — λ = від 3000 до 10 000 нм, не зачіпає повітря. За аналогією з сонячним теплом нагріваються поверхні. Підлоги, предмети, стіни, акумулюють тепло і віддають його в навколишній простір. Можливість установки на стелі не псує дизайн приміщення. Тепло від довгохвильових інфрачервоних обігрівачів залишається невидимим, нечутним і корисним для здоров'я людини.

Основа економії

По-перше - стельові панелі подібно до сонця прогрівають предмети і відповідно температура повітря в приміщенні може бути на 3С менше, а відчутна тілом температура залишиться в межах 20С.

По-друге, мінімальний перепад температури від підлоги до стелі-всього 0,3 С/м, що майже в 10 разів менше конвекції. Енепргозберігаючий потенціал такого опалення, в порівнянні з повітряним дорівнює 40%.

Організація ІК опалення:

Довгохвильові обігрівачі - найбільш прийнятні з точки зору безпеки для домашнього використання.

Місця ефективного застосування

Квартири
Заміські будинки
Офіси
Ресторани
Вуличні кафе
Готелі
Виставкові та спортивні зали
Магазини
Промислові будівлі
Склади
Веранди
Альтанки
Зимові сади
Будівництво
Сільське господарство

Переваги інфрачервоних довгохвильових обігрівачів

  1. Відсутність додаткового теплоносія - інфрачервоне випромінювання взаємодіє безпосередньо з навколишніми поверхнями, нагріваючи їх, а вони, у свою чергу, віддають тепло повітрю.
  2. Мала інерційність - парниковий ефект ошущается відразу після включення, що дозволяє уникнути попереднього нагрівання приміщення.
  3. Економічна вигода - тепло не витрачається на обігрів незайнятого простору і повітря, обігріваючи тільки ті зони, на які спрямовано випромінювання.
  4. Пожежонебезпечність.
  5. Екологічність.
  6. Локальний обігрів - Можливість локального обігріву окремих зон без обігріву всього об'єму приміщення.

Абсолютно безпечне випромінювання для людини

Довгохвильове інфрачервоне випромінювання або теплове випромінювання - це те ж саме тепло, яке Ви вічуваєте від гарячої грубки, сонця або від батареї центрального опалення. Воно не має нічого спільного ні з ультрафіолетовим випромінюванням, ні з рентгенівським. Довгохвильове інфрачервоне випромінювання абсолютно безпечне для людини. Інфрачервоні промені застосовуються в медичних цілях, якщо випромінювання не дуже сильно. Вони позитивно впливають на організм людини. Довгохвильові інфрачервоні промені мають можливість підвищувати місцевий кровообіг в організмі, посилювати обмін речовин, розширювати кровение судини. Що говорить не тільки про його нешкідливості, але і про корисну дію на організм.

Дані взято з вільної енциклопедії Вікіпедія - Довгохвильовий обігрівач