Принцип роботи та конструкція інфрачервоних обігрівачів

Способи теплопередачі

Існує 3 способи теплопередачі енергії. Вони допоможуть краще зрозуміти принцип дії стельових панельних обігрівачів ТеплоV.

 1. Теплопровідність - тепло, яке знаходиться усередині твердого тіла передається за рахунок коливального руху молекул усередині молекулярної решітки (притому молекули залишаються на своєму місці). Приклад: Нагрів електроплити.
 2. Конвекція - 2-й спосіб теплопередачі, тепло передається від твердого тіла до рідини чи газу. Молекули перебувають в русі. Приклад: потік теплого повітря над водяним радіатором.
 3. Випромінювання - будь-яке тіло випромінює тепло, таке тепло передається за допомогою електромагнітних хвиль певної довжини (як світло) від одного тіла до іншого. Приклад: відчуття тепла в морозний день на сонці.

Принцип дії системи інфрачервоного опалення

Інфрачервоні довгохвильові обігрівачі ТМ Теплов передають тепло двома способами:

 • випромінюванням - більша частина теплопередачі;
 • конвективно - інша частина тепла.

Електричний низькотемпературний ТЕН віддає тепло випромінюючій пластині, яка в свою чергу випромінює теплові хвилі та нагріває людей і предмети.

Перевага інфрачервоного опалення: тепло напряму передається твердим тілам без нагрівання проміжного теплоносія (повітря, води).

Яким чином людина відчуває тепло?

Тіло людини обмінюється теплом з оточуючими тілами і поверхнями, що і визначає його температурні відчуття.

Якщо людина знаходиться у приміщенні з холодними стінами та підлогою її тепловтрати будуть високими, і температура в приміщенні відчуватиметься нижчою від реальної. Позбутись такого відчуття можна за рахунок збільшення температури повітря або за допомогою прямого нагріву поверхонь інфрачервоним випромінюванням.

При опаленні приміщення електричними інфрачервоними обігрівачами нагрів проходить за рахунок підвищення температури поверхонь у приміщені (повітря нагрівається незначно). Повітря нагрівається від нагрітих поверхонь - виникає конвекція, за рахунок цього досягається компенсація тепловтрат і економія електроенергії!

Економія електроенергії

Інфрачервоні обігрівачі мають високий коефіцієнт корисної дії (ККД до 95%). Використання обігрівачів ТЕПЛОV дозволяє економити до 40% енергії в порівнянні з іншими видами опалення та створює оптимальний клімат в приміщенні.

Економія електроенергії виникає внаслідок 3-ох особливостей роботи нагрівальних приладів:

 1. По-перше, температура, яку людина відчуває є середнім арифметичним між температурою повітря і температурою поверхонь (підлога, стін, предмети) в приміщенні, тому при прямому нагріві цих поверхонь ми можемо знизити температуру повітря, залишивши температуру сприйняття на тому ж рівні. Внаслідок незначної різниці між температурою повітря і температурою навколишнього середовища тепловтрати зводяться до мінімуму.
 2. Завдяки мінімальному перепаду температур зменшується витрата електроенергії на опалення.
 3. Контроль температури призводить до економії 10% електрики. При використанні стандартного термостату і встановленні 20 °С середня температура стоновитиме 22 °С. При використанні сімісторного регулятора температура не буде відхилятися від встановленої. Зменшення температури на 1 °С призводить до економії 5% енергії.

Потенціал заощадження енергії: понад 40% електроенергії в порівнянні з іншими системами опалення

 • Температура повітря може бути на декілька грудусів нижчою ніж при використанні традиційного опалення.
 • Дуже мала стратифікація повітря.
 • Низька інерційність системи - швидкий нагрів обігрівачів і як наслідок короткий час нагрівання приміщення.
 • Використання стандартних та альтернативних джерел енергії: дизельних генераторів, сонячних батарей, вітрогенераторів.

Конструкція інфрачервоного обігрівача

Конструкція інфрачервоного обігрівача Teplov

Інфрачервоний обігрівач ТМ Теплов складається з:

 1. Прямокутний металевий корпус білого кольору покритий жаростійкою фарбою.
 2. Елементи кріплення до стелі.
 3. Низькотемпературний трубчастий електронагрівач, який вмонтований в тепловипромінюючу пластину.
 4. Високоточний анодований профіль з алюмінію.
 5. Високоякісний теплоізолятор.
 6. Кришка в корпусі закриває клемник для підключення обігрівача до мережі живлення 220В.

Тепловипромінююча пластина нагрівється до 250 °С. Поширення інфрачервоних променів відбувається під кутом 110 градусів. При 250 °С 90% енергії перетвориться в потік теплових променів (інфрачервоне випромінювання), які нагрівають предмети та людей в зоні обігрівача. Тільки 10% електроенергії нагрівається від обігрівача. Даний принцип дії і забезпечує високий ККД до 95%.

УВАГА! Не допускайте забруднення тепловипромінювальної пластини, не доторкайтесь до неї руками чи придметами, що містять олію.